Zobacz jak to działa
więcej >>>
ZALETY SOLAREDGE
Poznaj zalety systemu SolarEdge
Zalety sytemu SolarEdge sprawią iż będziesz chciał zastosować tylko SolarEdge.
1. BEZPIECZEŃSTWO
Dzięki zaimplementowaniu w każdym optymizerze funkcji SafeDC napięcie po wyłączeniu falownika jest ograniczone do 1V DC dzięki temu w sytuacjach kryzysowych nie ma obawy o możliwość porażenia prądem.
2. ZWIĘKSZONE UZYSKI
Dzięki temu iż każdy pojedyńczy moduł produkuje energię na 100% swoich możliwości i zacienienie jednego z nich lub zwykłe niedopasowanie napięciowe nie wpływa na pracę pozostałych otrzmujemy zwiększone uzyski z naszej instalacji do 25%.
3. DARMOWY MONITORING
Przez cały czas mamy zapewniony bardzo dokładny monitoring każdego panela nie zaś jak w konkurencyjnych rozwiązaniach jedynie ogólny całej instalacji. Monitoring ten nic nas nie kosztuje przez cały okres użytkowania instalacji zaś poziom jego dokładności oraz ilość funkcji i danych które prezentuje przewyższa konkurencyjne płatne rozwiązania.
4. WYDŁUŻONA GWARANCJA
Podstawowa gwarancja na falowniki to 12 lat zaś na optymizery 25 lat, tradycyjne falowniki mają przeważnie tylko 5 lat gwarancji. SolarEdge bardzo niskim kosztem pozwala na przedłużenie gwarantcji aż do 25 lat na falownik.
5. Możliwość magazynowania energii
Dzięki zaimplementowaniu już dziś funkcji StorEdge możemy nie martwić się w przyszłości o kompatybilność z magazynami energii. Inwestycja w magazyn energii i nie będzie wymagała od nas żadnych dodatkowych nakładów finansowych jak w przypadku zakupu tradycyjnych systemów. Funckcja StorEdge pozwala na podłączenie już dziś baterii Tesla Powerwall i zwiększeniu konsumpcji energii produkowanej z naszej elektrowni fotowoltaicznej.
6. Pełne wykorzystanie powierzchni dachu
Technologia firmy SolarEdge pozwala na zwiększenie wykorzystania powierzchni dachu dostępnego po instalację fotowoltaiczną. Tam gdzie tradycyjna technologia się nie sprawdzi ze względu na występujące przeszkody na dachu bez problemu możemy wykorzystać technologię SolarEdge aby cieszyć się własną domową elektrownią PV.
7. Możliwość przyszłej rozbudowy
Falowniki SolarEdge w połączeniu z optymizerami pozwalają na przyszłą bezproblemową rozbudowę naszej elektrowni PV. W tradycyjnych rozwiązaniach ilość modułów jest dostosowywana do konkretnego falownika i mamy bardzo ograniczone możliwości przyszłej rozbudowy. Montując falowniki SolarEdge możemy używać modułów różnych mocy, różnych producentów o różnym położeniu względem słońca dzięki temu bezproblemowo rozbudujemy naszą elektrownię w przyszłości.
ZALETY SOLAREDGE